Men: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Women: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Alan Wells Orlando FL 1184 52 1 1 16:50.0
2 Steven Block Longwood FL 543 38 1 3 20:34.0
3 Daniel Gordon Altamonte Springs FL 692 33 1 4 21:13.2
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Abby Ritter 1256 22 1 2 19:49.1
2 Amy Pastor Sanford FL 878 33 1 9 22:01.0
3 Claudia Hubbard Orlando FL 742 25 1 10 22:16.0
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Unknown Partic. 1194 1194 1 149 31:45.1
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Sabrina Gordon Altamonte Springs FL 693 0 1 527 1:00:28.3
2 Mary Canty Orlando FL 566 0 1 532 1:03:28.0
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Carson Yore Longwood FL 1060 13 1 23 23:24.6
2 Nicolas Aviles 1267 10 1 107 29:56.2
3 Quincy Perez Lakemary FL 890 8 1 116 30:15.3
4 Donovan Levin Longwood FL 805 8 1 194 34:37.5
5 Christian Weaver Lake Mary FL 1042 13 1 228 35:34.7
6 Vincent Bosco Deltona FL 546 7 1 279 38:22.2
7 Vinam Lepore 1310 10 1 280 38:22.3
8 William Nas Winter Springs FL 859 9 1 282 38:24.4
9 Aden Isler Altamonte Springs 747 2 1 311 40:04.4
10 Santiago Rodriguez Maitland FL 936 14 1 341 41:47.1
11 Thiago Bellini Apopka FL 534 6 1 361 42:35.3
12 Rohan Westerman Ocoee FL 1050 10 1 471 54:18.8
13 Peyton Powers 1295 8 1 497 56:40.4
14 Colt Powers 1294 4 1 499 56:54.1
15 Joseph Polland Lake Mary FL 902 12 1 511 58:16.5
16 Alexandra Alvarez Orlando FL 512 5 1 517 58:29.2
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Sophia Bellini Apopka FL 533 11 1 43 25:46.4
2 Kristiana Popson Longwood FL 906 14 1 148 31:44.5
3 Avery Jones Deltona FL 763 9 1 169 32:55.2
4 Olivia Jane Braga Orlando FL 552 2 1 216 35:19.1
5 Mary Walker Oakland FL 1039 14 1 235 36:12.3
6 Olivia Vrtar Sanford FL 1035 4 1 296 39:01.8
7 Olivia Jane Braga Orlando FL 550 2 1 309 39:59.1
8 Summer Scott Debary FL 963 3 1 350 42:15.4
9 Shelby Scott Debary FL 962 5 1 351 42:17.0
10 Abbigale Kautzman Orlando FL 769 13 1 375 44:10.9
11 Lauren Dula Altamonte Springs FL 640 14 1 385 45:58.3
12 Cameron Dunn Clearwater FL 645 6 1 394 47:12.1
13 Darlene Graziano Orlando FL 697 12 1 447 52:02.8
14 Lucy Westerman Ocoee FL 1049 11 1 470 54:02.7
15 Isabella Sanchez Longwood FL 947 8 1 482 55:03.5
16 Tatyana Valentin Orlando FL 1026 12 1 525 59:54.1
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Daniel Dalton 1315 17 1 8 21:47.3
2 Marcus Malave-Cruz 1407 17 1 29 24:05.4
3 Joshua Kautzman Orlando FL 943 17 1 32 24:28.8
4 Kyle Herman 1314 16 1 53 26:28.1
5 Michael Wilde 1406 16 1 55 26:42.5
6 Neondre Jordan 1408 17 1 56 26:45.3
7 Nathaniel Smith Deltona FL 979 17 1 75 28:01.6
8 Jack Polland Lake Mary FL 901 15 1 110 30:06.4
9 Corey Jacques Altamonte Springs FL 750 19 1 120 30:30.2
10 Joshua Bridegroom Altamonte Springs FL 556 18 1 121 30:31.1
11 Robert Starr Longwood FL 992 17 1 178 33:25.5
12 Peter Thalmueller Orlando FL 1238 17 2 203 34:49.9
13 Matthew Pownall Debary FL 912 18 1 222 35:24.0
14 Christian Dominguez 1420 17 1 260 37:16.8
15 Jonathan Prieto Lake Mary FL 914 16 1 263 37:22.2
16 Tyler Schultz Altamonte Springs FL 958 17 1 289 38:32.7
17 Zachary Taracido Wesley Chapel FL 1009 15 1 302 39:31.3
18 Jon Pelletier Winter Springs FL 883 18 1 398 47:40.6
19 Jonathan Johansmeyer Lake Mary FL 757 19 1 400 48:13.1
20 Jesse White Winter Park FL 1053 18 1 494 55:50.3
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Luciana Bellini Apopka FL 535 18 1 76 28:19.7
2 Megan Penhaligon Lake Mary FL 888 19 1 79 28:27.6
3 Taylor Kuperberg Heathrow FL 792 17 1 98 29:18.0
4 Jessica Thebeau Altamonte Springs FL 1016 19 1 129 30:48.7
5 Makayla Weaver Lake Mary FL 1041 15 1 181 33:41.9
6 Brittany Radzak Orange City FL 922 18 1 215 35:18.7
7 Kady Donovan Winter Park 637 17 1 224 35:29.9
8 Alyna Lozada Orlando FL 811 15 1 239 36:18.8
9 Brooke Anderson 1253 15 1 273 38:03.4
10 Samantha Schultz Altamonte Springs FL 959 15 1 288 38:32.6
11 Madison Penhaligon Lake Mary FL 884 16 1 319 40:30.2
12 Arianna Aviles 1268 15 1 365 42:46.9
13 Velyne Lumene Orlando FL 813 17 1 392 47:02.2
14 Cassidy Strawsburg 1298 19 1 401 48:13.5
15 Ryann Harrod Apopka FL 720 17 1 415 49:59.5
16 Joumana Abdin Longwood FL 502 16 1 479 54:49.9
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Taylor Williams 1248 24 1 16 22:44.4
2 Alexand Davis 1283 22 1 17 22:46.9
3 Derek Swink Lake Mary FL 1005 24 1 25 23:29.9
4 Michael Donovan Winter Park FL 636 22 1 34 24:35.9
5 Kyle Swink Lake Mary FL 1004 22 1 35 24:36.1
6 Alex Resnick 1281 23 1 38 24:47.7
7 Joe Rossi Deland FL 1232 22 2 46 25:56.8
8 Mike Lemonie Port Orange FL 800 21 1 99 29:23.1
9 Jared Owen Lake Mary FL 873 24 1 105 29:47.5
10 Jonathan Hall Longwood FL 1264 24 1 122 30:34.2
11 Noah Brice 1274 20 1 167 32:50.9
12 Edward Jimenez 1257 20 1 232 36:02.0
13 David Deets Lake Mary FL 616 24 1 249 36:27.8
14 Evan Walker Longwood FL 1038 24 1 285 38:31.0
15 Brandon Hastings Altamonte Springs FL 723 23 1 313 40:05.5
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Ashley Mathurin Sanford FL 1223 24 2 40 25:19.7
2 Samantha Greiner Lake Mary FL 507 21 1 51 26:24.8
3 Ashley Isler Altamonte Spings 746 23 1 97 29:15.2
4 Anni Hilton Lake Mary FL 733 24 1 170 32:56.4
5 Meybelin Barrera Altamonte Springs FL 529 24 1 220 35:23.9
6 Chayanne Sharpe Lake Mary FL 964 24 1 231 36:00.7
7 Brittany Penhaligon Lake Mary FL 887 22 1 265 37:24.4
8 Tarah Benefield Longwood FL 537 23 1 269 37:48.3
9 Samantha Sparks Kissimmee FL 981 22 1 292 38:39.1
10 Carol Tyler Lake Mary FL 1022 21 1 318 40:23.4
11 Katie Crawford Orlando FL 602 24 1 331 41:20.7
12 Stephanie Daugherty-Lopez Altamonte Springs FL 611 23 1 381 44:37.3
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Jose Rosado 1303 26 1 22 23:22.4
2 Andrew Mamone Longwood FL 1222 27 2 26 23:46.6
3 Tyler Jenkins Lake Mary FL 753 27 1 45 25:52.9
4 Charles Payne 1276 28 1 47 26:03.7
5 Michael Stem Altamonte Springs FL 995 26 1 65 27:10.7
6 Ariel Silvestri 1419 29 1 87 28:57.7
7 Scott Ketcham Winter Park FL 1219 27 2 108 29:56.4
8 Daniel Leavitt Sanford FL 799 27 1 115 30:14.6
9 Jonhny Castro Winter Park FL 1202 28 2 138 31:10.5
10 Frankie Hand New York NY 716 25 1 141 31:15.1
11 Raymond Matson 1290 27 1 182 33:47.2
12 James Santo Rockville Centre NY 949 27 1 198 34:39.7
13 Dean Erllandson Winter Springs FL 1208 27 2 210 35:12.9
14 Jonathan Chapin Orlando FL 580 26 1 226 35:31.9
15 Marc Belanger Fern Park FL 531 29 1 252 36:43.0
16 Dustin Miller Tampa FL 843 27 1 255 36:49.5
17 Brian Jankowski Jankowski Apopka FL 1215 29 2 275 38:14.3
18 Jake Vrtar Sanford FL 1036 28 1 299 39:20.3
19 Tracy McCaffrey Orlando FL 827 29 1 308 39:56.4
20 Joshua Crawford Orlando FL 601 25 1 328 41:16.2
21 Matt Nevins Winter Springs FL 1227 28 2 368 43:15.4
22 Kevin Lambert Orlando FL 793 28 1 431 51:19.8
23 Darrin Jolly Lake Mary FL 761 29 1 460 52:50.1
24 Bruce Mace Davenport FL 814 28 1 509 57:42.5
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Kelley Leonard Longwood FL 801 25 1 64 27:09.4
2 Lora Lesnikowski Orlando FL 802 29 1 88 29:03.9
3 Erin Krieger Longwood FL 786 25 1 125 30:42.7
4 Caitlin Strickland 1313 28 1 127 30:45.7
5 Alexandra Krug Longwood FL 788 27 1 132 31:04.7
6 Briana Uchoa Altamonte Springs FL 1023 26 1 154 31:59.0
7 Laura Faulk Maitland FL 662 29 1 206 35:00.9
8 Erika Erb Orlando FL 650 27 1 218 35:20.8
9 Nicole Mortimer Apopka FL 853 29 1 274 38:05.9
10 Christine Vazquez Orlando FL 1031 28 1 293 38:47.3
11 Kristina McCaffrey Oralndo FL 828 25 1 307 39:55.4
12 Rachael Barlett Barlette Deland FL 527 28 1 314 40:09.8
13 Danielle Scott Debary FL 1233 28 2 354 42:23.1
14 Katie Clapp 1307 25 1 366 43:08.6
15 Argntina Jd'Amico 1262 26 1 410 49:44.2
16 Ivy Keller Apopka FL 771 25 1 418 50:00.1
17 Tiffany Jolly Lake Mary FL 762 28 1 461 52:50.9
18 Natalie Grist Orlando FL 703 29 1 469 53:45.5
19 Morgan Douglass 1245 25 1 473 54:25.9
20 Krysti Cotton Winter Park FL 600 29 1 495 55:50.5
21 Alli Schalter Orlando FL 952 26 1 507 57:42.2
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Joseph Pocius Winter Springs FL 900 33 1 33 24:29.1
2 Matthew Mattox 1300 32 1 36 24:39.0
3 Ricardo Figueroa Orlando FL 673 31 1 39 24:50.0
4 Anthony Bowman Bowman Sanford FL 1199 32 2 60 26:55.5
5 Clayton Dunkle Orlando FL 1206 30 2 62 26:59.4
6 Adam Johnson Sanford FL 1216 30 2 78 28:23.8
7 Zach Foerstel Altamonte Springs FL 677 32 1 85 28:44.2
8 Rob Clarke Oviedo FL 1203 30 2 117 30:16.5
9 Jorge Zapota 1269 32 1 128 30:46.5
10 Brenden Ankeny Winter Park FL 1195 32 2 156 32:05.8
11 Kevin Jones Deltona FL 764 31 1 177 33:22.2
12 Justin Frost 1304 31 1 202 34:49.0
13 Kevin Powers Winter Park FL 1229 34 2 208 35:07.7
14 Ryan Copenhaver Sarasota FL 595 30 1 217 35:20.5
15 Tom York Altamonte Springs FL 1065 34 1 242 36:25.5
16 Jason Padua Lake Mary FL 874 34 1 248 36:27.8
17 Jason Dykes Longwood FL 1207 33 2 256 36:50.0
18 Nicolas Perez Renna Altamonte Springs FL 891 34 1 267 37:35.2
19 Christopher Greenwood Deltona FL 1212 34 2 276 38:16.1
20 Adam Burguet Orlando FL 562 33 1 301 39:26.0
21 Jason Wiggins Delton FL 1055 34 1 312 40:05.2
22 Alejandro Mata Altamonte Springs FL 1244 30 1 316 40:18.6
23 Ronald Watson Eustis FL 1249 34 1 323 40:48.7
24 Joel Youker St. Cloud FL 1066 30 1 356 42:26.1
25 Jose Prieto Lake Mary FL 916 34 1 357 42:26.3
26 Rebecca Decerbo Orlando FL 615 31 1 367 43:09.4
27 Paul Montenegro Debarry FL 1224 34 2 369 43:15.8
28 Jack Murray 1259 33 1 432 51:22.0
29 Rial Latib Winter Park FL 1096 31 1 522 59:14.9
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Jessica Bomanski Sanford FL 544 30 1 27 23:52.2
2 Elizabeth Ferreira Harris Lake Mary FL 1118 34 1 30 24:06.2
3 Jessica Hammock Lake Mary FL 715 30 1 80 28:31.2
4 Hollie Bauer Sanford FL 530 33 1 142 31:18.4
5 Tracy Khoshnou Altamonte Springs FL 774 31 1 150 31:52.4
6 Amanda Morehead Orlando FL 852 34 1 204 34:49.9
7 Melissa Bardwell Orange City FL 524 33 1 209 35:08.8
8 Suzanne Dowler Orlando FL 638 31 1 221 35:24.0
9 Magan Bishop Orlando FL 540 31 1 223 35:24.4
10 Casey Kosyk Longwood FL 784 30 1 290 38:33.3
11 Christa Vrtar Sanford FL 1037 30 1 305 39:36.8
12 Cristina Betancourt Orlando FL 539 32 1 334 41:28.1
13 Sanjuanita Justiniano Apopka FL 766 33 2 370 43:26.9
14 Sanjuanita Justiniano Apopka FL 1217 33 2 373 43:44.1
15 Emily Ruiz 1286 33 1 413 49:51.4
16 Jazlyn Zambo 1280 32 2 416 49:59.6
17 Boni Cawn Altamonte Springs FL 575 34 1 419 50:10.2
18 Leah Patton Winter Park FL 881 31 1 425 51:00.4
19 Annie Brutus Orlando FL 560 33 1 455 52:35.6
20 Lindsay Rivett Orlando FL 933 32 1 459 52:41.1
21 Luli Pascual Lake Mary FL 877 31 1 463 53:00.1
22 Sandy Lopez Orlando FL 808 34 1 468 53:45.1
23 Jodi Powers 1293 31 1 498 56:53.4
24 Colleen Finley Leesburg FL 674 32 1 504 57:25.0
25 Kristina Creech Lady Lake FL 603 32 1 505 57:25.8
26 Zehra Latib Sanford FL 1128 30 1 521 59:14.8
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Menachem Stuart Sanford FL 1117 37 1 5 21:14.1
2 Keith Streger Winter Park FL 1236 37 2 14 22:38.5
3 Doru Pop Winter Park FL 1228 35 2 21 23:13.4
4 Dante Gonzalez Orlando FL 689 38 1 24 23:28.3
5 Jason Brandt Sanford FL 1200 36 2 42 25:43.9
6 Jordan Smith 1255 39 1 44 25:49.9
7 Doug Downes Oviedo FL 639 35 1 50 26:21.9
8 Edward Jimenez Apopka FL 756 39 1 54 26:39.4
9 Erin Stevens 1287 38 1 57 26:46.8
10 Brian Silverstein 1292 37 1 136 31:07.1
11 Ronny Neal Casselberry FL 860 39 2 168 32:53.2
12 Ej Levin Longwood FL 1221 36 2 199 34:43.2
13 Mike Blinco Apopka FL 1198 37 2 200 34:48.1
14 Matthew Weaver Lake Mary FL 1044 38 1 240 36:22.0
15 Peter Justiniano Apopka FL 767 37 2 244 36:26.0
16 Melissa York Altamonte Springs FL 1064 35 1 245 36:26.8
17 William McCeffrey 1251 38 1 253 36:45.2
18 Vincent Bosco Deltona FL 545 38 1 278 38:22.0
19 Kevin Whitman Longwood FL 1239 35 2 317 40:22.9
20 Brian Patterson Davenport FL 880 38 1 344 42:04.2
21 Aaron Hinson Sanford FL 1213 35 2 348 42:14.8
22 Andrew Gaskill Winter Park FL 684 37 1 358 42:27.9
23 Marc McCorkle Saint Augustine FL 833 37 1 388 46:22.3
24 Larry Bell 1261 35 1 411 49:45.0
25 Sean Bailey Orlando FL 522 35 1 412 49:48.8
26 Chip Tatum Oviedo FL 1010 37 1 524 59:24.5
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Allison Hendriks Winter Park FL 729 35 1 11 22:21.9
2 Hillery Nicholas Orlando FL 866 35 1 89 29:04.0
3 Kimberly Miller Lake Mary FL 842 37 1 102 29:40.4
4 Heather Groeneveld Sanford FL 704 38 1 103 29:43.1
5 Melanie Lozada Orlando FL 809 35 1 109 30:00.2
6 Jaime Shearer Altamonte Springs FL 965 39 1 123 30:34.9
7 Melanie Davis Orlando FL 612 37 1 124 30:41.8
8 Giovanna Martinez 1271 36 1 130 30:48.8
9 Heather Smart Deltona FL 975 38 2 134 31:06.5
10 Jennifer D'Ortona 1288 35 1 159 32:09.2
11 Fabiola Mayorca Windermere FL 826 39 1 160 32:12.4
12 Brooke Haygood Lake Mary FL 728 35 1 180 33:39.6
13 Heather Stanley Deltona FL 985 35 1 189 34:12.8
14 Amber Corville Sanford FL 598 35 1 191 34:23.4
15 Sarah Parker Orlando FL 876 35 1 207 35:06.4
16 Brooke Pfleger Windermere FL 898 39 1 234 36:11.5
17 Vanessa Pierce Oakland FL 899 36 1 236 36:13.3
18 Flor Rodriguez Maitland FL 935 39 1 237 36:17.1
19 Adriana Lizcano Weaver Lake Mary FL 1043 37 1 241 36:23.3
20 Nydia Vargas Seffner FL 1030 39 1 259 36:59.5
21 Marina Rios Villalonga Altamonte Springs FL 931 35 1 266 37:35.0
22 Jennifer Jimenez Lake Mary FL 755 35 1 297 39:02.3
23 Carolina Sanchez Orlando FL 948 37 1 335 41:30.4
24 Genienne Hernandez 1275 36 1 342 41:48.5
25 Adriana Alfonso Altamonte Springs FL 509 35 1 343 41:57.0
26 Kim Collins Cocoa FL 591 38 1 345 42:05.1
27 Jennifer Osgood Orlando FL 870 38 1 352 42:19.6
28 Jessica Dalziel Winter Park FL 610 37 1 353 42:20.2
29 Sandra Prieto Lake Mary FL 915 35 1 355 42:25.3
30 Tammy Taylor Deltona FL 1237 36 2 372 43:43.9
31 Jemmarie Ring Apopka FL 930 35 1 380 44:33.6
32 Amanda Joiner Altamonte Springs FL 760 39 1 386 45:58.5
33 Catherine Dunn Clearwater FL 643 38 1 395 47:16.6
34 Candace Salemi 1241 35 1 426 51:01.1
35 Jessica Sicona Orlando FL 969 36 1 444 52:01.2
36 Danielle Mitchell Winter Park FL 846 35 1 454 52:35.6
37 Dainiz Alvarez Orlando FL 511 35 1 516 58:28.8
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Jeremy Felty Orlando FL 665 43 1 13 22:38.3
2 William Haygood Lake Mary FL 727 44 1 18 22:49.0
3 Mike Murphy Sanford FL 1225 44 2 19 22:56.1
4 Joel Turransky Apopka FL 1021 44 1 58 26:53.0
5 Michael Chiorando Orlando FL 583 41 1 66 27:19.4
6 Neil Payne Orlando FL 882 41 1 68 27:24.3
7 Jim Cembrook Lake Mary FL 577 43 1 106 29:50.7
8 Jimmy Perez Lakemary FL 889 43 1 118 30:17.3
9 Alan Byers 1289 41 1 140 31:12.0
10 David Harbach 1312 44 1 176 33:19.4
11 Json Kelso Lake Mary FL 1218 42 2 213 35:15.6
12 Paul Schultz Altamonte Springs FL 957 43 1 286 38:32.6
13 Dale Omana Orlando FL 868 42 1 300 39:26.0
14 Jeffrey John Braga Orlando FL 549 43 1 310 39:59.2
15 Eric Manjuck Orlando FL 819 44 1 324 40:52.1
16 William Coffey Clermont FL 1204 41 2 359 42:32.4
17 Brian Praxaya Clermont FL 1230 41 2 360 42:32.7
18 Frank Cornier Lake Mary FL 597 44 1 377 44:16.7
19 Frank Cornier Lake Mary FL 1205 44 2 378 44:22.4
20 Robert Howington Debarry FL 1214 43 2 379 44:27.5
21 Michael Johansmeyer 1296 44 1 423 50:54.7
22 Brian Wilson 1282 44 1 450 52:17.5
23 Sebastian Sanchez Longwood FL 944 42 1 481 55:03.4
24 Richie Ruiz 1302 42 1 493 55:48.3
25 Brian Rooney Orlando FL 939 43 1 515 58:25.1
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Dana Beller Winter Springs FL 532 44 1 61 26:55.7
2 Kathy Hensley Orlando FL 731 44 1 69 27:30.6
3 Keire Hosley Longwood FL 739 43 1 74 27:56.2
4 Erin Yore Longwood FL 1062 43 1 86 28:54.2
5 Colleen Gonzalez 1270 41 1 90 29:05.3
6 Michele Starr Longwood FL 993 41 1 96 29:13.3
7 Vicki McCall Lake Mary FL 830 40 1 119 30:20.4
8 Susan Satterwhite Ocoee FL 950 40 1 146 31:28.8
9 Susan Stiner Orlando FL 999 43 1 157 32:06.8
10 Cynthia Sanchez Longwood FL 945 41 1 162 32:19.3
11 Jennifer Musson Debary FL 857 42 1 175 33:14.9
12 Christen Halliday Apopka FL 1116 43 1 184 33:49.9
13 Corinne Weng Debary FL 1046 43 1 272 37:51.9
14 April McConnell Winter Springs FL 832 41 1 283 38:25.1
15 Bridget Friedman Altamonte Springs FL 680 40 1 291 38:33.6
16 Krissy Lester Orlando FL 803 40 1 304 39:32.2
17 Holly Ingish Altamonte Springs FL 745 42 1 322 40:46.5
18 Jenice Hastings Orlando FL 721 43 1 338 41:37.4
19 Susan Patterson Davenport FL 879 42 1 347 42:10.8
20 Lisa Kautzman Orlando FL 768 43 1 382 44:41.8
21 Christine Cembrook Lake Mary FL 578 42 1 405 49:23.3
22 Laura Davis Orange City FL 613 44 1 406 49:29.0
23 Millisen Griffin Orlando FL 701 44 1 409 49:39.8
24 Kandi Johansmeyer 1297 42 1 424 50:55.1
25 Charmaine Newbold Orlando FL 864 40 1 428 51:14.7
26 Monica Ramsey Apopka FL 923 43 1 433 51:22.4
27 Melissa Harrison Lake Mary FL 719 44 1 467 53:09.2
28 Tracy Rogers Santiago Apopka FL 938 44 1 476 54:36.3
29 Nicole Kuperberg Heathrow FL 789 44 1 480 54:50.4
30 Aileen Trivedi Orlando FL 1020 40 1 518 58:29.4
31 Brandy Valentin Orlando FL 1025 40 1 526 59:58.6
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Casey Aston Orlando FL 519 46 1 7 21:36.0
2 Nick Collins Orlando FL 593 47 1 12 22:24.3
3 James Yore Longwood FL 1063 45 1 41 25:33.2
4 Mark Lang Sanford FL 794 48 1 71 27:41.5
5 Craig Radzak Lake Mary FL 920 45 2 73 27:48.7
6 Jay Steiner Longwood FL 1235 49 2 100 29:26.7
7 Anthony Raimondo 1291 47 2 112 30:07.2
8 Felipe Miranda Windermere FL 844 46 1 143 31:18.6
9 Martin Penhaligon Lake Mary FL 886 48 1 153 31:57.4
10 Jason Wentworth Fleming Island FL 1047 48 1 196 34:39.3
11 Jack Dunn Clearwater FL 644 46 1 229 35:43.7
12 Alan Marshall Altamonte Springs FL 821 46 1 294 38:51.0
13 Billy Hastings Orlando FL 722 47 1 339 41:38.2
14 Cliff Barfield Orlando FL 525 48 1 346 42:06.7
15 Jim Otwell Sanford FL 871 48 1 363 42:45.1
16 James Joiner Altamonte Springs FL 759 49 1 384 45:57.9
17 Jim Ezzo Odessa FL 654 48 1 387 46:10.2
18 Scott Holland Orlando FL 738 45 1 430 51:17.3
19 Matt Dadisman Dadisman Longwood FL 607 47 1 451 52:19.1
20 Sean Polland Lake Mary FL 904 48 1 510 58:16.4
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Rachel Eichelberger Maitland FL 649 49 1 59 26:55.3
2 Marcia Stoutamire Maitland FL 1000 48 1 63 27:08.4
3 Crystal Lang Longwood FL 795 47 1 81 28:36.3
4 Michelle Polland Lake Mary FL 903 48 1 111 30:06.5
5 Pamela Starr Winter Springs FL 991 48 1 135 31:07.1
6 Lisa Anthony Lake Mary FL 514 46 1 144 31:24.3
7 Brenda Colter Debarry FL 1141 46 1 147 31:43.9
8 Sandy Williams Tampa FL 1056 49 1 188 34:11.1
9 Joy Aviles 1266 46 1 211 35:13.8
10 Laura Anderson 1254 46 1 227 35:34.0
11 Amanda Miller Lake Mary FL 841 49 1 230 35:49.9
12 Valerie Gelovich Lake Mary FL 685 45 1 264 37:22.6
13 Michelle Flynn Merritt Island FL 675 48 1 268 37:48.1
14 Tracy Peters Cerullo Sanford FL 894 45 1 271 37:51.6
15 Jennifer Dadisman Longwood FL 608 48 1 281 38:24.1
16 Roxanne Lepore 1311 45 1 287 38:32.6
17 Deb Nickerson Winter Springs FL 867 47 1 303 39:31.9
18 Jean Wentworth Fleming Island FL 1048 47 1 320 40:31.0
19 Nicole Felty Orlando FL 664 45 1 327 41:15.7
20 Maureen Manjuck Orlando FL 818 46 1 330 41:19.4
21 Dorene Penhaligon Lake Mary FL 885 47 1 332 41:23.8
22 Gretchen Quinn Altamonte Springs FL 918 46 1 337 41:33.3
23 Cyndy Peters Altamonte Springs FL 1272 46 1 340 41:43.9
24 Sheryl Decal 1263 49 1 364 42:46.9
25 Vila Songbandith Winter Park FL 980 46 1 371 43:43.7
26 Ramona Lashbrook Titusville FL 798 48 1 396 47:26.3
27 Adrienne Scott Bradenton FL 960 47 1 399 47:54.4
28 Sandy Maguire Altamonte Springs FL 816 48 1 403 48:44.6
29 Silvia Wright Longwood FL 1057 49 1 414 49:58.8
30 Allison Swengel Altamonte Springs FL 1002 46 1 429 51:15.7
31 Tiffany Bryan Orlando FL 561 46 1 445 52:01.6
32 Catherine Westerman Ocoee FL 1051 45 1 474 54:31.2
33 Adriana Abdin Longwood FL 501 49 1 478 54:48.8
34 Rosey Meister Orlando FL 834 49 1 484 55:10.1
35 Brenda Cotton Winter Park FL 599 47 1 501 57:23.4
36 Sherri Lozada Debary FL 812 47 1 503 57:24.9
37 Desiree Starr Orlando FL 990 48 1 523 59:24.1
38 Yolanda Thomasson Orlando FL 1017 47 1 528 1:01:24.2
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 David McDaniel 1284 53 1 6 21:26.8
2 Eugene Griffin Olando FL 702 51 1 20 23:11.0
3 Jamie Jansing Orlando FL 752 52 1 28 23:57.0
4 Frank Cashman Atlantic Beach FL 571 53 1 31 24:21.5
5 Paul Collins Oviedo FL 592 50 1 37 24:47.3
6 Dan Flynn Merritt Island FL 676 54 1 67 27:21.6
7 John Goodness Clermont FL 691 51 1 82 28:37.1
8 William Erwin Sanford FL 652 53 2 94 29:11.6
9 Tony Aviles Oviedo FL 1265 52 1 126 30:44.0
10 Daniel Bennett Longwood FL 538 52 1 161 32:16.0
11 Greg Topolewsilz 1260 53 1 163 32:22.5
12 Joe Kivett Orlando FL 777 51 1 254 36:47.7
13 Michael Stanley Longwood FL 986 54 1 326 41:12.8
14 Lee Ferguson Longwood FL 671 52 1 390 46:31.1
15 Dave Matthews Orlando FL 1175 54 1 421 50:28.7
16 Ken Hensley Orlando FL 732 52 1 462 52:57.4
17 Mark Aylward Orlando FL 520 54 1 483 55:09.5
18 Scott Trimble Longwood FL 1019 52 1 489 55:31.2
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Suzie Babcock Orange City FL 521 51 1 48 26:13.1
2 Elise Cashman Atlantic Beach FL 570 53 1 77 28:20.4
3 Mistee Grunklee Sanford FL 707 50 1 83 28:37.5
4 Linda Hoard Riverview FL 737 54 1 93 29:09.9
5 Sandy Radzak Orange City FL 921 51 1 101 29:28.0
6 Elena Debler Windermere FL 614 52 1 137 31:08.5
7 Maria Arce 1279 50 1 145 31:28.1
8 Sherry Williams 1242 53 1 164 32:28.5
9 Mitzi Hilton Lake Mary FL 734 53 1 171 32:57.2
10 Barbara Schirard Lake Mary FL 955 50 1 186 33:58.7
11 Debbie Goodness Clermont FL 690 51 1 193 34:29.3
12 Jennifer Kivett Orlando FL 776 50 1 195 34:38.0
13 Darla Litton Altamonte Springs FL 807 54 1 197 34:39.7
14 Paula Quincy Longwood FL 917 52 1 214 35:15.9
15 Deborah Barnes Oviedo FL 528 50 1 219 35:21.8
16 Cristy McDaniel 1285 52 1 233 36:10.2
17 Maxine Tober Lake Mary FL 1018 53 1 257 36:50.2
18 Charisse Ricci Sanford FL 928 53 1 298 39:14.8
19 Maribel Vargas Deltona FL 1028 54 1 349 42:15.1
20 Ana Keller Leesburg FL 770 52 1 374 43:44.4
21 Judi Craigo 1305 50 1 376 44:12.6
22 Carol Ferguson Longwood FL 670 51 1 389 46:31.1
23 Dawna Boyce Winter Springs FL 548 50 1 397 47:39.4
24 Connie Stewart Altamonte Springs FL 997 54 1 402 48:37.5
25 Liz Rollings 1299 52 1 439 51:33.3
26 Moearii Evans Winter Springs FL 653 54 1 440 51:37.9
27 Sylvana Simone Orlando FL 972 50 1 443 52:00.2
28 Marieanne Simone Orlando FL 971 54 1 446 52:02.5
29 Barbara Huchro Tampa FL 743 53 1 453 52:34.2
30 Angie Knipstein Orlando FL 781 54 1 458 52:39.6
31 Lorrie Swink Swink Lake Mary FL 1003 51 1 465 53:07.0
32 Jackie Richesin Altamonte Springs FL 929 53 1 466 53:07.1
33 Ann Hortenstine 1246 54 1 472 54:25.1
34 Lisa Petruzzello Apopka FL 895 53 1 486 55:19.6
35 Lori Perina Sanford FL 892 51 1 487 55:28.2
36 Lori Bright Orlando FL 557 50 1 530 1:01:26.2
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Allan Dalton Deltona FL 609 57 1 15 22:42.5
2 Scott Varga Winter Park FL 1027 55 1 70 27:30.9
3 Wilcox Terry Sorrento FL 1014 58 1 72 27:45.4
4 Tom Hilton Lake Mary FL 735 55 1 133 31:05.0
5 Mark Casey Winter Park FL 1201 57 2 166 32:36.7
6 Allen Collins Cocoa FL 590 55 1 179 33:28.2
7 Mike Swobodzien 1306 57 1 192 34:27.6
8 Dan Kline Ocoee FL 779 57 1 201 34:48.9
9 Larry Powers Longwood FL 909 55 1 261 37:18.0
10 Kevin Williams Orlando FL 1247 57 1 262 37:21.4
11 Dean Demarest 1252 56 1 325 41:03.0
12 Glen Vargas Deltona FL 1029 59 1 408 49:37.8
13 Arthur Huchro Tampa FL 744 58 1 452 52:33.0
14 Terry Caplinger Bradenton FL 567 56 1 457 52:35.9
15 Steve Vandevelde 1243 55 1 477 54:44.2
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Babette Addems Longwood FL 506 56 1 92 29:09.5
2 Darby Stine Orlando FL 998 55 1 139 31:11.2
3 Robin Robuck Altamonte Springs FL 934 59 1 151 31:53.3
4 Ruth Little Fern Park FL 806 56 1 152 31:54.3
5 Susan Myers-Feeney Winter Park FL 858 55 1 158 32:07.9
6 Donna Nelson Altamonte Springs FL 861 58 1 174 33:05.4
7 Lorraine Hardaway Maitland FL 718 58 1 183 33:48.0
8 Pamela Whipple Apopka FL 1052 56 1 277 38:20.2
9 Phyllis Johnson 1411 57 1 295 39:01.4
10 Regina Brinkle Sanford FL 558 58 1 362 42:41.1
11 Anita Marino 1409 58 1 407 49:33.1
12 Sheri McCall Sanford FL 829 55 1 422 50:36.4
13 Jeanine Chiovari Lake Mary FL 584 55 1 427 51:05.3
14 Sandra Stewart Altamonte Springs FL 996 59 1 435 51:31.6
15 Linda Ferguson Ferguson Jacksonville FL 669 55 1 436 51:31.8
16 Marilyn Remington Deltona FL 925 57 1 437 51:32.4
17 Debbie Gilmore Longwood FL 687 58 1 448 52:12.6
18 Deborah Schilling Debary FL 954 55 1 449 52:17.0
19 Sallie Caplinger Bradenton FL 568 56 1 456 52:35.6
20 Joanne Petruzzello Apopka FL 897 57 1 485 55:18.9
21 Kathleen Schaefer Longwood FL 951 55 1 488 55:30.8
22 Laurie Mullarkey St. Johns FL 854 57 1 490 55:31.9
23 Cindi Williams 1301 55 1 491 55:38.9
24 Cindi Mattox-Hammond Jacksonville FL 825 56 1 492 55:40.2
25 Lynn Mace Davenport FL 815 56 1 506 57:41.6
26 Patty Schalter Tierra Verde FL 953 56 1 508 57:42.3
27 Joni Payne Maitland FL 1149 59 1 512 58:18.4
28 Pat Graves Lake Mary FL 695 59 1 520 58:32.3
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Michael Batista 1179 61 1 52 26:26.1
2 Guenther Gartner Lake Mary FL 683 61 1 91 29:09.1
3 Terry Smith Orlando FL 976 64 1 95 29:13.0
4 Wayne Talbott Winter Park FL 1006 60 1 155 32:05.4
5 David Simmons 1277 63 1 187 33:59.8
6 Rick Hammerl Sanford FL 714 60 1 190 34:16.0
7 Mike Sibel Orlando FL 968 61 1 212 35:13.9
8 Bill Newman Altamonte Springs FL 865 61 1 251 36:41.8
9 Joseph Prewitt Orlando FL 913 63 1 315 40:10.7
10 Gary Dwyer Winter Springs FL 646 61 1 329 41:16.9
11 David Rivera Deltona 932 60 1 391 47:00.4
12 Chuck McKay 1309 63 1 441 51:40.6
13 Kenneth Gustafson Longwood FL 709 64 1 514 58:21.5
14 Jorge-Luis Alvarez Orlando FL 510 61 1 519 58:29.4
15 Frank Canty Orlando FL 565 61 1 531 1:03:26.5
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Daisy Gartner Lake Mary FL 682 63 1 49 26:21.8
2 Mell Dehlinger Sanford FL 617 60 1 104 29:45.9
3 Louise Fakess Sanford FL 655 62 1 113 30:10.8
4 Jean Smith Orlando FL 977 64 1 114 30:12.1
5 Sandy Fox Orlando 678 62 1 131 31:03.3
6 Patricia Viera Casselberry FL 1033 60 1 165 32:31.6
7 Amy Hallett Winter Haven FL 713 60 1 243 36:25.7
8 Maria Posada Orlando FL 907 64 1 246 36:27.1
9 Mary Burke Ormond Beach FL 563 62 1 258 36:58.0
10 Lynn Mendez Longwood FL 835 61 1 284 38:26.2
11 Kathleen Kiley Heathrow FL 775 61 1 321 40:32.5
12 Elsie Batista 1181 61 1 336 41:31.3
13 Beverly Blessing Daytona Beach 541 62 1 393 47:02.9
14 Peggy Shorter Jacksonville FL 966 63 1 438 51:33.1
15 Maura McKay 1308 61 1 442 51:41.2
16 Peggy Rogers Apopka FL 937 62 1 475 54:36.1
17 Debbie Creech Lady Lake FL 604 62 1 502 57:24.8
18 Mary Gustafson Longwood FL 708 62 1 513 58:18.6
19 Margaret Oquin Casselberry FL 869 62 1 529 1:01:25.8
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Thomas Hawkins Orange City FL 725 65 1 172 33:01.7
2 Jim Reed Altamonte Springs FL 924 69 1 173 33:02.7
3 Jack Slifer Ocala FL 973 68 1 225 35:31.4
4 Tom Nett Oviedo FL 862 66 1 238 36:18.1
5 Jim Wright Longwood FL 1058 65 1 417 49:59.7
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Theresa Slifer Ocala FL 974 67 1 84 28:38.4
2 Sandra Cherepow Winter Park FL 582 68 1 247 36:27.3
3 Margaret Curran Apopka FL 605 68 1 250 36:31.0
4 Mary Jo Green Longwood FL 698 65 1 270 37:50.6
5 Margaret Chryplewicz Casselberry FL 585 68 1 306 39:44.4
6 Jody Menzl Longwood FL 836 65 1 333 41:24.9
7 Teresa Cameron Clearwater FL 564 66 1 404 48:49.1
8 Ingrid Peters Acworth GA 1273 68 1 434 51:28.3
9 Rachel Villarini Altamonte Springs FL 1034 66 1 496 56:24.0
10 Sandra Shreve Apopka FL 967 65 1 500 57:18.7
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Larry Knowles Altamonte Springs FL 782 73 1 420 50:15.8
2 Timothy Guy Winter Speings FL 710 70 1 464 53:04.1
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time
1 Becky Brushwood Maitland FL 559 71 1 185 33:55.7
2 Ruth Del Manzano Longwood FL 618 71 1 205 34:51.9
3 Elaine Braga 1278 70 1 383 45:21.1